Lubojaty

Oficiální stránky obce Lubojaty a tvoje nebo moje :-)

Pilot větroně musel nouzově přistát. PřežilPilot větroně musel nouzově přistát. Přežil


větroň

03.12.2007 - (asi) - Kraj Moravskoslezský - str. 02
Bílovec - Zcela bez zranění včera přežil sedmatřicetiletý muž z Jesenicka nouzové přistání se svým motorovým větroněm Nimbus. Poté, co mu došel benzin, dopadl na pole mezi Lhotkou a částí Bílovce Lubojaty. Bylo krátce před jednou hodinou odpoledne.
„Pilot, který létá asi čtyři roky, vzlétl v neděli deset minut před devátou z Mikulovic na Jesenicku. Asi v půlce letu mu odpadl kryt kabiny, odlétla mu i navigace,“ popisoval mluvčí novojičínské policie Zdeněk Tomšík. Pilot chtěl přistát, ale nemohl najít vhodné místo, také nevěděl, kde je. „Přitom mu došel benzin. Doplachtil k nouzovému přistání,“ popisoval Tomšík.
Větroň patří pilotovi. Škodu, kterou při nouzovém přistání utrpěl, odhadl asi na dvě stě tisíc korun. Na poli, na které dopadl, bylo do půli kolen bahna. „Bylo složité se k němu dostat,“ uvedl policista. „Byl zcela v pořádku. Jen měl trochu omrzlou tvář, protože letěl bez krytu kabiny,“ doplnil. Nehodu prošetří Úřad pro vyšetřování leteckých nehod.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko

KATEGORIE - Archiv aktualit, Černá kronikaLeden 25th, 2008

Napsat komentář


Redakce lubojaty.cz si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty anonymní, urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.

function openCmp(event){ event.preventDefault(); event.stopPropagation(); scmp.open(); }}