Lubojaty

Oficiální stránky obce Lubojaty a tvoje nebo moje :-)

Černá kronika


Novojičínsko: Hasiči měli pestrý den

8.1.2008 9:56 Rozličné činnosti prováděli v pondělí 7. ledna hasiči na Novojičínsku. V Novém Jičíně otevírali na požádání byt, ve Frenštátě pod Radhoštěm asistovali při technické pomoci a ve Vrších, pro změnu, čerpali vodu. Tam také později řešili únik látek na vozovku při nehodě. K dopravní nehodě vyjížděli již předtím do Lubojat, poplach v Kopřivnici se nakonec ukázal jako planý.

Článek převzat za stránek Novojičínský deníkPilot větroně musel nouzově přistát. Přežil


větroň

03.12.2007 - (asi) - Kraj Moravskoslezský - str. 02
Bílovec - Zcela bez zranění včera přežil sedmatřicetiletý muž z Jesenicka nouzové přistání se svým motorovým větroněm Nimbus. Poté, co mu došel benzin, dopadl na pole mezi Lhotkou a částí Bílovce Lubojaty. Bylo krátce před jednou hodinou odpoledne.
„Pilot, který létá asi čtyři roky, vzlétl v neděli deset minut před devátou z Mikulovic na Jesenicku. Asi v půlce letu mu odpadl kryt kabiny, odlétla mu i navigace,“ popisoval mluvčí novojičínské policie Zdeněk Tomšík. Pilot chtěl přistát, ale nemohl najít vhodné místo, také nevěděl, kde je. „Přitom mu došel benzin. Doplachtil k nouzovému přistání,“ popisoval Tomšík.
Větroň patří pilotovi. Škodu, kterou při nouzovém přistání utrpěl, odhadl asi na dvě stě tisíc korun. Na poli, na které dopadl, bylo do půli kolen bahna. „Bylo složité se k němu dostat,“ uvedl policista. „Byl zcela v pořádku. Jen měl trochu omrzlou tvář, protože letěl bez krytu kabiny,“ doplnil. Nehodu prošetří Úřad pro vyšetřování leteckých nehod.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severni Morava a Slezsko


Bílovec-Lubojaty: Z dílny ukradl naviják i žebřík

8.11.2007

Neuzamčenou brankou na oplocený pozemek domu v Lubojatech, místní části Bílovce, se dostal v noci na neděli neznámý pachatel. „Na dvoře vylezl po odstaveném žebříku u domu k uzavřeným dvířkům půdních prostor dílny, otevřel okno vedoucí směrem k poli za domem a z dílny odcizil elektrický naviják značky Larz, motorovou pilu značky Husqvarna, aku vrtačku Marita a hliníkový žebřík délky tří metrů,“ vyjmenoval novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Celková škoda přesáhla částku 59 tisíc korun.
Článek převzat za stránek Novojičínský deník


Dopravní nehoda

Pokud někdo z pamětníků zná bližší informace o srážce dvou motocyklů na snímku, prosím o zaslání zprávy na e-mail - webmaster Děkuji.
Dopravní nehoda

KATEGORIE - Archiv aktualit, Černá kronikaLeden 25th, 2008

Napsat komentář


Redakce lubojaty.cz si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty anonymní, urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.

function openCmp(event){ event.preventDefault(); event.stopPropagation(); scmp.open(); }}