Lubojaty

Oficiální stránky obce Lubojaty a … :-)

Historie Českého zahrádkářského svazu Lubojat


Historie svazu zahrádkářů Lubojat bohužel, podle mých dostupných informací, nebyla nikdy nějak podrobně zaznamenána, a i když jsem přesvědčen, že by bylo ke škodě nás i našich předchůdců nepátrat po historii ČZS Lubojat, dovolím si na těchto stránkách svými ne příliš zasvěcenými názory popsat alespoň současnost.

Český zahrádkářský svaz Lubojat v roce 2007 registruje 42 členů. Již začátkem roku 2006, nyní již bývalý výbor, který za celou dobu své činnosti zcela nepochybně odvedl veliký kus práce, dával veřejnosti najevo, že pro další činnost zahrádkářů Lubojat již nenalézá dostatek motivace a hodlá se v této činnosti odebrat na zasloužilý odpočinek. Vše spělo k jedinému možnému konci, ukončení činnosti ČZS v Lubojatech.

Zhruba ve stejné době, a možná o něco dříve, získává Jirka Zdražil, svými originálními nápady v duchu "Sejdeme se, abychom se zasmáli a pobavili", přízeň několika lidí, kteří po nějakém čase přistupují na myšlenku podpořit zahrádkáře v další činnosti. Od této chvíle si vysloužil Jirka Zdražil přezdívku "OTEC ZAKLADATEL".

A zahrádkáří v Lubojatech jedou dál.


KATEGORIE - Archiv aktualit, Kroniky a historieListopad 7th, 2007

Napsat komentář


Redakce lubojaty.cz si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty anonymní, urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.