Lubojaty

Oficiální stránky obce Lubojaty a tvoje nebo moje :-)

Hasiči zachraňovali cestující z autobusu, ten pak vytáhli na silnici


FOTO: HZS Moravskoslezského kraje Autor: HZS MSK MSK, Události, 09.12.2010, 09:00

Dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 8.12.2010 odpoledne a večer na silnici mezi obcemi Lubojaty a Bítov (okres Nový Jičín) u nehody linkového autobusu, který skončil na boku v příkopu, opřen o dva vzrostlé stromy. Hasiči museli pomoci ven 35 cestujícím, kteří vyvázli bez zranění. Pak autobus postavili pomocí těžké techniky na silnici.
FOTO: HZS Moravskoslezského kraje
Informaci o nehodě obdrželo operační středisko hasičů ve středu krátce po půl čtvrté odpoledne. Na místo byly vyslány dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic v Bílovci a Ostravy-Zábřehu, odkud mj. přijely i silný automobilový jeřáb Demag a vyprošťovací speciál Mercedes Bizon.

Cestující se kvůli zablokovaným dveřím autobusu nemohli dostat ven, pomohli jim až hasiči. Pak autobus z příkopu vytáhli pomocí jeřáb a vyprošťovacího speciálu a postavili na kola. Protože měl pouze poškozenou střechu (od stromu), jinak vyvázl bez poškození, mohl bez komplikací odjet.
FOTO: HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS Moravskoslezského kraje por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Informace převzata ze stránek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS Moravskoslezského kraje
FOTO: HZS Moravskoslezského kraje

KATEGORIE - Archiv aktualit, Černá kronikaProsinec 10th, 2010

Napsat komentář


Redakce lubojaty.cz si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty anonymní, urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.

function openCmp(event){ event.preventDefault(); event.stopPropagation(); scmp.open(); }}