Lubojaty

Oficiální stránky obce Lubojaty a tvoje nebo moje :-)

Obecně závazná vyhláška č. 2/2010 o zabezpečení veřejného pořádku omezením hluku o nedělích


Zastupitelstvo města Bílovec schválilo na svém 26. zasedání konaném dne 7. 9. 2010 v souladu s § 10 písm.a) a v souladu s ustanovením § 84 odst. 2. písm.h) zákona č. 128/2000Sb., O obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů, tuto obecně závaznou vyhlášku (dále jen vyhláška).

Čl. 1
Předmět úpravy


Tato obecně závazná vyhláška se vydává k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku a stanoví, které činnosti, jež narušují veřejný pořádek nebo jsou v rozporu s dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku, nelze na území města Bílovec vykonávat o nedělích.

Čl. 2
Vymezení činností


Činností, podle čl. 1 se rozumí zpravidla jakákoliv práce či činnost spojená s používáním sekaček na trávu, křovinořezů, kotoučových a motorových pil, brusek a rozbrušovaček, blíže vymezených v článku 3 této vyhlášky.

Čl. 3
Vymezení pojmů


Pro účely této vyhlášky se vymezují dále uvedené pojmy:

1. Sekačky na trávu a křovinořezy – sekačky na trávu a křovinořezy, poháněné elektrickou energií nebo spalovacím, případně vznětovým motorem, a také sekačky, které se zavěšují za zahradní malotraktory a traktory

2. Kotoučové pily (jinak také cirkulárky nebo okružní pily) jsou stroje určené k řezání dřeva, kovů či dalších materiálů. Skládají se z ozubeného kovového kotouče a poháněcího mechanismu, který kotouč roztáčí. Typy mohou být ruční, stolní a ve stojanovém provedení.

3. Motorové pily (jinak také řetězové pily) jsou stroje určené především k řezání dřeva, u kterých benzínový nebo elektrický motor pohání řetězku, malé ozubené kolečko, které pak pohání řetěz.

4. Brusky a rozbrušovačky jsou ruční nebo stolní nářadí určené především k broušení či řezání různých materiálů, u kterých elektrický nebo benzínový motor nebo stlačený vzduch pohání rychle rotující nástroj (např. řezný či brusný kotouč).

Čl. 4
Omezení činností


Každý je povinen na území města Bílovec zdržet se o nedělích veškerých prácí či činností spojených s používáním sekaček na trávu, křovinořezů, kotoučových a motorových pil, brusek či rozbrušovaček.

Čl. 5
Společná a závěrečná ustanovení


1. Porušení ustanovení této vyhlášky lze postihovat podle zvláštních právních předpisů.
2. Tato vyhláška nabývá účinnosti dnem 01. 10. 2010.

Ing. Sylva Kováčiková - starostka města
Miroslav Kratochvíl - místostarosta

V anketě, týkající se zrušení obecně závazné vyhlášky č. 2/2010 se vyjádřilo 40 osob, z toho 27 nesouhlasí se zrušením a 13 souhlasí se zrušením uvedené vyhlášky.
Za Osadní výbor v Lubojatech mohu sdělit, že se zrušením této vyhlášky nesouhlasíme.

Předseda osadního výboru
Bc. Radim Žídek

KATEGORIE - Archiv aktualit, VyhláškyZáří 27th, 2010

9 koment. k článku - “Obecně závazná vyhláška č. 2/2010 o zabezpečení veřejného pořádku omezením hluku o nedělích”

 1. Od: fp

  Takže každé pondělí v 7:00 ráno čekám dobrovolníky na sekání trávy popř řezání dřeva v měsících od dubna do října. Děkuji

 2. Od: Vladimír Kurka

  Jsem odpůrce všeho, co po kouscích omezuje naši osobní svobodu. A kdyby nebylo truhlíků, kteří si nedají pokoj a musí sekat trávu zrovna, když zasednete s návštěvou na zahradě ke kávě po nedělním obědě, nebyly by tyhle vyhlášky nutné.

  Jinak si myslím, že když někdo například staví nebo opravuje domek, tak mu sousedé tolerují i práci v neděli. Nesmíme to ale zneužívat.

  Kurka

 3. Od: xy

  To VK : souhlas, ale to by se lidé museli dívat sousedům přes plot, kdo zrovna má na zahradě návštěvu a kdo ne..
  Tolerance by být měla ale zrovna v Lubojatech je pár lidí, kterým slovo tolerance nic neříká a už je vidím, jak v neděli uslyší sekačku nebo něco jiného, tak hned budou volat měšťáky..

 4. Od: Vladimír Kurka

  To xy: No ono by stačilo, kdyby se podívali alespoň v tu neděli. I když teď mě napadlo, třeba se někdo dívá přes plot právě v neděli, aby vystihl ten správný okamžik … 🙂

 5. Od: Pavla Kovářová

  Měla bych pár tipů na fpáky a xyňáky, kteří mají nejvíc práce v neděli mezi 10 a 16 hod. Vy taky?
  Pavla

 6. Od: Pavel Lazecký

  jsem pro zachování vyhlášky

 7. Od: Tomáš Seidler

  Jsem proti vyhlášce. Myslím, že rozumný člověk si je schopen práci sám naplánovat na den a čas kdy tím příliš neobtěžuje okolí. Bohužel ne vždy to jde, ať už z důvodu špatného počasí, nebo jednoduše z nedostatku času.

  Tím bych taky chtěl poděkovat všem sousedům za trpělivost s naší stavbou.

 8. Od: Kateřina Němcová

  Jsem proti vyhlášce, také sázím na rozum spoluobčanů, kteří vesměs nejsou bezohlední a respektují sousedské vztahy. Proti případným chronickým potížistům obtěžujícím okolí bude tato vyhláška stejně neúčinná a tím pádem omezí zase jen ty rozumné. Navíc nechápu, proč se takový důraz klade právě na neděli, když nejsou upraveny svátky padnoucí na jiný den, kdy si myslím, že o svátcích by klid byl uvítán spíše.

 9. Od: Marek Lazecký

  .. a máte to..

Napsat komentář


Redakce lubojaty.cz si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty anonymní, urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.

function openCmp(event){ event.preventDefault(); event.stopPropagation(); scmp.open(); }}